سبد خرید
shop btn 0
close
هزینه ارسال 30 هزار تومان
با سفارش بیش از 350 هزار تومان ارسال رایگان خواهد بود.
ارسال رایگان
ارسال محصول برای شما رایگان خواهد بود.
جمع
تومان
بررسی نهایی

قهوه برزیل (Brazil)

بزرگترین تولیدکنندگان قهوه جهان

کشور برزیل، بزرگترین تولیدکننده قهوه در جهان است و به سختی می‌توان تفاوت تولیدات منطقه‌‌ای آن را تشخیص و شناسایی کرد. اما با این حال به طور گسترده‌‌ای پذیرفته شده است که بزریل قهوه‌ای تولید می کند  که دارای  طعمی شیرین، بافتی نرم و اسیدیته ملایم است.

در سال 1920، کشور برزیل به تنهایی حدود 80 درصد قهوه کل جهان را تولید کرده است. با اینکه در دیگر کشورهای تولید کننده قهوه در دنیا تولیدات خود را افزایش داده اند و سهم بازار برزیل به میزان 35 درصد کاهش یافته است اما برزیل همچنان بزرگترین تولیدکننده قهوه جهان است و عمدتا قهوه عربیکا را در انواع Mundo Novo و Icatu تولید می‌کند. بعد از دوره سرمای ویرانگر سال 1975، بسیاری از کشاورزان، مزارع جدید را در مناطق Minas Gerais بر پا کردند که هم اکنون‌‌ این منطقه به تنهایی تقریبا نیمی ‌از قهوه برزیل را تامین می‌کند.‌‌ همین مقدار تولید قهوه کافی است تا با مقدار دومین کشور بزرگ تولیدکننده قهوه یعنی ویتنام، رقابت کند.

زمانی که تولید قهوه برزیل دچار اوج یا رکود می‌شود، معیشت میلیون‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. امروزه 300000 مزرعه در سراسر کشور برزیل وجود دارد  که مساحت آنها  از 1 - 10000 هکتار است. کشور برزیل، تقریبا نیمی ‌از قهوه تولیدی خود را مصرف می‌کند.

حقایق کلیدی درباره قهوه برزیل

  • معیار سنجش قیمت و طعم در بازار قهوه ایران است.
  • قیمت آن در بازار ایران متوسط است. طیف قیمتی آن از پایین تا متوسط است.
  • در بازار ایران قهوه برزیل به وفور یافت می‌شود.
  • انواع اصلی قهوه برزیل: 80 درصد تولید قهوه برزیل عربیکاست: BOURBON ،CATUAI ،ACAIA ،MUNDO NOVO ،ICATU و 20 درصد آن را روبوستاست.
  • زمان برداشت محصول قهوه: می‌–سپتامبر
  • شیوه فرآوری: فرایند طبیعی، تخمیر طبیعی، نیمه شسته و شستشوی کامل دانه‌های قهوه
  • سهم قهوه برزیل از بازار جهانی: 35 درصد
  • رتبه‌بندی جهانی به عنوان تولید کننده قهوه: بزرگترین تولیدکنندگان قهوه جهان است.

مناطق تولید قهوه در کشور برزیل را بشناسید:

 

 

 

منطقه BAHIA

برخی از بهترین انواع قهوه عربیکا، در باهیا Bahia، در بخش‌های Chapada ،Diamantina و Planalto کشت می‌شود. همچنین تولیدکنندگان قهوه در جنوب این  منطقه، قهوه روبوستا را در مزارع خود کشت می‌کنند.

 

Bahia

 

منطقه ESPIRITO SANTO

دومین شهر بزرگ تولید کننده قهوه است که 80 درصد قهوه روبوستا را تولید می‌کند. بعضی از انواع قهوه عربیکا را می‌توان در ارتفاعات جنوبی این منطقه با ارتفاع 1200 متر بالاتر از سطح دریا، پیدا کرد.

 

منطقه ESPIRITO SANTO

 

منطقه MATAS DE MINAS

حدود نیمی ‌از مزارع موجود در‌‌این منطقه کوهستانی در ارتفاعات تا 1.200 متر از سطح دریا قرار دارند و قهوه در آب و هوای سرد رشد می‌کند و این باعث شده تا قهوه این منطقه طعمی ‌شیرین و اسیدیته متوسطی داشته باشد.

 

منطقه MATAS DE MINAS

 

منطقه SUL DE MINAS

دمای سرد و ارتفاعات بلند ‌‌این منطقه (تا 1.600 متر بالاتر از سطح دریا)، به قهوه کیفیت و طعمی ‌از مرکبات و گلها می‌دهد که به ادعای بسیاری ‌‌این فهوهی این منطقه بهترین نوع قهوه در برزیل است.

 

منطقه SUL DE MINAS

 

منطقه CERRADO

چشم‌انداز مسطح ‌‌این منطقه، نشان‌دهنده برداشت مکانیزه در آن است و 90 درصد قهوه آن، در زمین‌های بزرگی کشت می‌شود که بطور طبیعی قهوه را فرآوری می‌کنند.

 

منطقه CERRADO

 

شهر SAO PAULO

منطقه Mogiana، معروف‌ترین منطقه تولید قهوه‌ی عربیکا در شهر سائوپائولو است. این منطقه دارای آب و هوایی  نسبتا خشکی است. غالبا شیوه‌ی فرآوری قهوه در این منطقه به طور طبیعی انجام می‌شود.

شهر SAO PAULO

 

ثبت نظر

روش ارتباط با ما
02136629648
lekafkacoffee@gmail.com
مطالب مرتبط
قهوه کشور  کوبا (Cuba)  چه خصوصیاتی دارد؟

قهوه کشور کوبا (Cuba) چه خصوصیاتی دارد؟

قهوه کلمبیا (Colombia)

قهوه کلمبیا (Colombia)

قهوه پرو (Peru)

قهوه پرو (Peru)

telegram whatsapp instagram email telephone
contact
تماس با ما
close
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved