سبد خرید
shop btn 0
close
هزینه ارسال 30 هزار تومان
با سفارش بیش از 350 هزار تومان ارسال رایگان خواهد بود.
ارسال رایگان
ارسال محصول برای شما رایگان خواهد بود.
جمع
تومان
بررسی نهایی

قهوه و ورزش

قهوه به کاهش درد تمرین در ورزش کمک می‌کند. همه محققان موافق هستند، باید مطالعات بیشتری انجام شود تا فواید و مصرف کافئین و قهوه و میزان مناسب مصرف آن بررسی گردد. هشدار دیگر این است که کافئین می‌تواند بدن را کم آب کند، بنابراین باید مقدار زیادی آب قبل، کمی در حین ورزش و بعد از آن مصرف شود.

قهوه به کاهش درد تمرین در ورزش کمک می‌کند.

13 ژانویه 2007

دفعه بعد که از باشگاه به خانه می‌روید، برای خودتان یک فنجان قهوه بگیرید. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که نوشیدن چند فنجان قهوه ممکن است درد ناشی از تمرینات ورزشی بخصوص در خانم‌ها را کاهش دهد. این یکی از خواص قهوه است.

محققان دانشگاه جورجیا بررسی کرده‌اند که چگونه کافئین بر درد عضلات پس از ورزش تأثیر می‌گذارد. آنها دریافتند زنانی که قبل از ورزش دو فنجان قهوه می‌نوشند، در روز سوم تمرین، نیمی از درد عضلات ناشی از ورزش در آنها به نسبت افرادی که نوشیدنی غیر کافئین دار مصرف کردند، را احساس می‌کردند که این به حفظ سلامتی کمک می‌کند.

 

ورزش و قهوه

 

یادآوری این که، این تحقیق فقط بر روی 9 زن، که به مدت 2 روز تمرینات کششی ران داشتند، انجام شده است.

در روز سوم ، به نیمی از آنان، یک ساعت قبل از شروع ورزش قرص کافئین داده شد و به زنان دیگر دارونما (placebo) داده شد. در روز چهارم، گروه‌ها جابجا شدند. کارشناسان حدس می‌زنند که کافئین، ماده شیمیایی خاصی را که در پاسخ به التهاب ناشی از ورزش آزاد می‌شود را مسدود می‌کند.

 

ورزش و قهوه

 

با این حال ، قبل از اینکه روی جاوا پرش کنید، چند مورد وجود دارد که باید به آن توجه کنید. افرادی که به طور معمول کافئین زیادی مصرف می‌کنند، ممکن است اثرات مثبتی را ناشی از کافئین در خود احساس نکنند. همچنین، این مطالعه فقط بر روی زنان صورت گرفته است، بنابراین هیچ كس نمی داند كه در مردان نیز نتیجه به همین شکل خواهد بود.

براساس این مطالعه، محققان توصیه نمی کنند که برای سلامتی بدن، قبل از ورزش، کافئین مصرف کنید، زیرا این ماده می تواند ضربان قلب را بالا ببرد و بنابراین ممکن است تمرین‌هایی را که برای نگه داشتن محدوده خاصی از ضربان قلب صورت می‌گیرد را از بین ببرد.

 

ورزش و قهوه

 

همه محققان موافق هستند، باید مطالعات بیشتری انجام شود تا فواید و مصرف کافئین و قهوه و میزان مناسب مصرف آن بررسی گردد. هشدار دیگر این است که کافئین می‌تواند بدن را کم آب کند، بنابراین باید مقدار زیادی آب قبل، کمی در حین ورزش و بعد از آن مصرف شود.

 

ورزش و قهوه

 

منابع:

https://www.coffeechemistry.com/news/health/coffee-helps-alleviate-workout-pain

http://www.dominicantoday.com

http://www.msnbc.msn.com

ثبت نظر

آخرین مطالب
telegram whatsapp instagram email telephone
contact
تماس با ما
close
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved