سبد خرید
shop btn 0
close
هزینه ارسال 30 هزار تومان
با سفارش بیش از 350 هزار تومان ارسال رایگان خواهد بود.
ارسال رایگان
ارسال محصول برای شما رایگان خواهد بود.
جمع
تومان
بررسی نهایی

شناخت AeroPress

AeroPress یک شبه معروف و محبوب نشد و در ابتدا اصلا شبیه دستگاه تولید نوشیدی قهوه نبود. این دستگاه توسط یک تولید کننده اسباب بازی که برای تولید دیسک‌های پرنده (به جای تولید دستگاه قهوه ساز) معروف بود. ساخته شد.

 

تاریخچه آرئواسپرس، از ایده تا قهرمانی

AeroPress یک شبه معروف و محبوب نشد و در ابتدا اصلا شبیه دستگاه تولید نوشیدی قهوه نبود. این دستگاه توسط یک تولید کننده اسباب بازی که برای تولید دیسک‌های پرنده (به جای تولید دستگاه قهوه ساز) معروف بود. ساخته شد.

با این حال، امروزه آرئواسپرس به یکی از نمادین‌ترین شیوه‌های تولید قهوه در سراسر جهان تبدیل شده و به یکی از ابزارها در مسابقات جهانی قهوه، مسابقات جهانی آرئواسپرس (w.a.c) و حتی سوژه فیلم سینمایی خود (فیلم آرئواسپرس) تبدیل شده است.

اما این اتفاق‌ها چگونه افتاد؟ پای صحبت آقای آلن آدلر (Alan Adler)، طراح آرئواسپرس و مدیر عامل شرکت AeroPress, Inc نشسته و نظر ایشان را می‌شنویم.

 

آرئواسپرس

 

ایده اصلی آرئواسپرس

آرئواسپرس، یک وسیله کوچک با دو لوله است که به شما اجازه تهیه سریع نوشیدنی قهوه با فشار آب به درون مخزن را می‌دهد بر خلاف دستگاه‌هایی که نوشیدنی را از بالا در فنجان می‌ریزند، این دستگاه از فناوری دستگاه اسپرسو ساز الهام گرفته است، تنها تفاوت آن در این است که در آن به جای برق، از فشار دست استفاده می‌گردد.

این دستگاه همچنین شباهت‌هایی با فرنچ پرس دارد. البته این شیوه تهیه قهوه به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده که هنوز دستگاه فرنچ پرس به آن نرسیده است. تفاوت دیگر در کوتاه‌تر بودن زمان تهیه قهوه (و دمای آب مناسب) در آرئواسپرس است.

به عبارت دیگر، در حالی که امروزه آروئواسپرس به یک دستگاه قهوه ساز معروفی تبدیل شده است، زمانی که اولین بار در سال 2005 میلادی این دستگاه معرفی شد، کاملا معمولی به نظر می‌رسید. آلن ادلر قصد داشت با فنون مهندسی مشکل خود را حل کند (قصد داشت تلخی قهوه روزانه خود را کمتر کند)، با مشکل روبرو شد و آن را برطرف کرد (زمان دم آوری قهوه را کاهش داد).

 

آرئواسپرس

 

او متوجه شد که به منظور کاهش زمان دم‌آوری قهوه، باید از فشار استفاده کند. یک محفظه بسته، فشاری که توسط فشار دادن دستگاه ایجاد می‌شود را بیشتر کرده و امکان دم‌آوری سریع‌تر قهوه را می‌دهد. (البته، امروزه طیف گسترده ای از دستور العمل‌های مختلف آرئواسپرس را پیدا خواهید کرد که زمان دم‌آوری قهوه در برخی از آنان  طولانی‌تر از سایرین است.)

بعد‌ها نمونه‌های بسیاری را ساخت و در آخر، آلن آدلر دستگاه آرئواسپرس خود را داشت. شرکت كوچك و خانوادگي او (كه هنوز هم فقط دوازده كارمند دارد) به زودي شروع به توليد انبوه دستگاه آرئواسپرس نمود  و این دستگاه را به دنیا معرفی کرد.

 

ثبت نظر

روش ارتباط با ما
02136629648
lekafkacoffee@gmail.com
مطالب مرتبط
telegram whatsapp instagram email telephone
contact
تماس با ما
close
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved