سبد خرید
shop btn 0
close
هزینه ارسال 30 هزار تومان
با سفارش بیش از 350 هزار تومان ارسال رایگان خواهد بود.
ارسال رایگان
ارسال محصول برای شما رایگان خواهد بود.
جمع
تومان
بررسی نهایی

شناخت Nel Drip

ژاپن نخستین بار در اوایل قرن 17 با قهوه آشنا شد. در آن زمان دجیما تنها بندری بود که برای تجارت خارجی باز بود. از این رو، توسط بازرگانان هلندی که در دجیما تجارت می‌کردند، قهوه به ژاپن وارد می‌شد.

 

تاریخچه‌ای مختصر در مورد قهوه قطره‌ای برای شناخت NEL Drip

ژاپن نخستین بار در اوایل قرن 17 با قهوه آشنا شد. در آن زمان دجیما تنها بندری بود که برای تجارت خارجی باز بود. از این رو، توسط بازرگانان هلندی که در دجیما تجارت می‌کردند، قهوه به ژاپن وارد می‌شد.

در سال 1888 اولین کیساتن (kissaten) – چایخانه‌ای که بعدا به عنوان کافی شاپ نیز فعالیت می‌کرد- در توکیو افتتاح کرد و به دنبال آن صنعت کوچک قهوه در ژاپن بوجود آمد.

در دهه 1920 قهوه کم کم وارد زندگی روزمره مردم شد. گرچه در مورد تاریخچه نل دریپ هنوز اطلاعات کمی در دست است و شناخت Nel Drip کاملا میسر نیست ولی به نظر می‌رسد که در اواخر دهه 1800 تا اوایل 1900، هنگامی که افراد به قهوه علاقه مند شدند، بوجود آمده است.

 

نل دریپ

 

کیساتن‌ها، توسعه تجهیزات قهوه ژاپنی را تحت فشار قرار دادند زیرا آنها به دنبال دست یافتن به روش‌های بهتری برای تهیه قهوه بودند.

در سال 1925، شرکت قهوه سایفون Syphon، اولین کارخانه‌ای بود که به تولید قهوه‌ساز سایفون در ژاپن پرداخت. آن زمانی که شرکت هاریو تولید ظروف شیشه‌ای را آغاز کرد، روش قطره‌ای نل دریپ، فراگیرترین روش دم کردن در ژاپن بود.

در پایان جنگ جهانی دوم، ژاپن سریعا وارد فرهنگ غربی شد و قهوه به دلیل تقاضای روزافزون نیروهای آمریکایی، خیلی زود به مانند چای، به یک نوشیدنی ضروری تبدیل شد. گفته می‌شود  که در یک دوره، کیساتن‌ها، 90 درصد قهوه وارداتی ژاپنی‌ را تامین می‌کردند و زمانی که ممنوعیت واردات در ژاپن ایجاد شد و تا سال 1950 نیز ادامه داشت، بسیاری از کیساتن‌ها برای تهیه قهوه به بازارهای سیاه متکی شدند.

برای شناخت Nel drip و تهیه یک فنجان قهوه خوب، به صبر و تمرین بسیار نیاز است.

 

نل دریپ

 

ایچیرو اسکیگوچی Ichiro Skeguchi، استاد قهوه در یکی از کافه‌های سرشناس و افسانه‌ای در توکیو Café de Lambre، از همان روزی که اولین فروشگاه را در سال 1948 افتتاح کرد، از روش دم قطره‌ای Nel Drip استفاده می‌کرد. وی می‌گفت: "هر چقدر که تلاش می‌کردم، نمی‌توانستم به آن طعم دلپذیر قهوه دم قطره‌ای نل دریپ دست پیدا کنم."

 

ثبت نظر

روش ارتباط با ما
02136629648
lekafkacoffee@gmail.com
مطالب مرتبط
telegram whatsapp instagram email telephone
contact
تماس با ما
close
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved