سبد خرید
shop btn 0
close
هزینه ارسال 30 هزار تومان
با سفارش بیش از 350 هزار تومان ارسال رایگان خواهد بود.
ارسال رایگان
ارسال محصول برای شما رایگان خواهد بود.
جمع
تومان
بررسی نهایی
bell close
تخفیفات
هر روز یک درصد تخفیف کمتر
مشاهده و خرید شرایط تخفیف
تاریخ اتمام: 1399/12/28
شرایط تخفیف
جشنواره پیشواز بهار 1400 با تخفیف 30 درصدی قهوه سیدامو آغاز شده است. از تاریخ 30 بهمن هر روز یک درصد از تخفیف کاسته خواهد شد. بنابراین همین امروز در جشنواره شرکت کنید و برای پذیرایی نوروزی قهوه سیدامو را برگزینید.

انواع قهوه‌ها در کافی شاپ

انواع قهوه وجود دارند که شما می‌توانید به مشتریان خود ارائه دهید که البته درک تفاوت بین آنها هم تا حدودی دشوار است. ما محبوب‌ترین نوشیدنی‌های قهوه و دستور العمل‌های تهیه آنها را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانیم شما را با انواع قهوه آشنا کرده و با ذائقه‌ها و گرایش‌های امروزی همراه کنیم.

اگر تا به حال به یک کافی شاپ رفته باشید، پس می‌دانید که منوی نوشیدنی‌ها اغلب می‌تواند متنوع باشد. که البته درک تفاوت بین آنها هم تا حدودی دشوار است.

ما محبوب‌ترین نوشیدنی‌های قهوه و دستور العمل‌های تهیه آنها را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانیم شما را با انواع قهوه آشنا کرده و با ذائقه‌ها و گرایش‌های امروزی همراه کنیم.

 

مقایسه سبک‌های دم کردن

 

جالب است بدانید که انواع قهوه به یک روش دم نمی‌شوند و سبک‌های مختلف دم کردن می‌تواند در عطر، طعم و قدرت نوشیدنی تاثیر بگذارد. در ادامه فقط چند سبک آسان و راحت را می‌بینید

دم کردن قطره‌ای:

 

قهوه آسیاب شده به یک سبد دم کردنی اضافه می‌شود و سپس در یک دستگاه اتوماتیک قرار میگیرد. از جاذبه برای عبور آب از میان دانه‌ها استفاده می‌شود و نهایتا یک فنجان قهوه سنتی بدست می‌آید.

 

ریزش آب:

 

این سبک از دم کردن با ریختن آب جوش به آرامی بر روی دانه‌های آسیاب شده قهوه که در یک سبد فیلتر قرار دارند، انجام می‌گیرد. سپس قهوه در نتیجه دم بالا، در درون فنجان ریخته می‌شود.

 

دم سرد:

 

برای این روش قهوه آسیابی برشته شده در آب با دمای اتاق قرار داده می‌شود و برای مدت طولانی نگه داشته می‌شود. در نتیجه یک قهوه با تلخی کمتر ولی همچنان با کافئین بالا بدست می‌آید.

 

اسپرسو:

 

برای دستیابی به دم اسپرسویی، آب گرم از طریق فیلتر حاوی دانه‌های آسیاب شده و رُست کردن قهوه و با استفاده از دستگاه یا اسپرسو، تحت فشار عبور داده می‌شود. فشار آب یک شات قهوه بسیار غلیظ را تولید می‌کند. از این روش بیشتر برای پایه نوشیدنی‌های قهوه استفاده می‌شود.

 

ریسترتو (Ristretto):

 

با روش مشابه اسپرسو تولید می‌شود، آب تحت فشار از طریق قهوه‌ها عبور می‌کند. با این حال، شما فقط از نیمی از آب استفاده می‌کنید. چرخه دم کردن کوتاه تر و شات غلیظ تر وتیره تر اسپرسو تهیه می‌شود.

 

نوشیدنی های مختلف قهوه

 

معمولا بیشتر نوشیدنی‌های قهوه از سه ماده تشکیل شده‌اند: اسپرسو، شیر فوم گیری شده و کف. اضافه بر آن شما می‌توانید با توجه به ذائقه منحصر به فرد هر کدام از مشتریان خود، به قهوه، تزئینات و افزودنی‌هایی را اضافه کنید.

موارد زیر فقط برخی از نوشیدنی‌های قهوه و افزودنی‌های همراه آن است که می‌توانید به منوی خود اضافه کنید و لازم به ذکر است که نسبت نوشیدنی ممکن است از کافی شاپی به کافی شاپ دیگر، متفاوت باشد.

 

اسپرسو

اسپرسو، که به نام Short Black نیزشناخته می‌شود، تقریبا یک اونس قهوه غلیط است. اگر چه از نظر ظاهری ساده است، اما تسلط به تهیه آن دشوار است.

نسبت: 1شات اسپرسو

لیوان: 2-4 اونس لیوان اسپرسو

 

انواع قهوه ها

 

دابل اسپرسو

دابل اسپرسو همچنین ممکن است به عنوان دوپیو (doppio) نامبرده شود که این کلمه در ایتالیایی معادل همان دابل است. این نوشیدنی بسیار غلیط و قوی است.

نسبت:2 شات اسپرسو

لیوان: 3-4 اونس فنجان کوچک (Demitasse Cup)

 

انواع قهوه ها

 

چشم قرمز Red Eye

هدف نوشیدنی چشم قرمز این است که کافئین بیشتری را به فنجان قهوه استاندارد شما اضافه کند.

نسبت: 1 شات اسپرسو+ 6 اونس قهوه دم کرده قطره ای

لیوان: 8 اونس ماگ قهوه

 

انواع قهوه ها

 

چشم سیاه Black Eye

نوشیدنی چشم سیاه فقط نسخه مضاعف چشم قرمز است و از نظر کافئین مقادیر آن بسیار بالاست.

نسبت: 2 شات اسپرسو+ 6 اونس قهوه دم کرده قطره‌ای

لیوان: 8-10 اونس ماگ قهوه

 

انواع قهوه ها

 

آمریکانو

آمریکانو، از نوشیدنی‌های محبوب صبحانه هستند و تصور می‌شود که در طول جنگ جهانی دوم منشا گرفته است. سربازان آب بیشتری را به قهوه خود اضافه می‌کردند تا جیره های خود را افزایش دهند. آب، اسپرسو را رقیق می‌کند و در عین حال سطح بالایی از کافئین را حفظ می‌کند.

نسبت: 1 شات اسپرسو + 3 اونس آب گرم

لیوان: 5-6 اونس لیوان شیشه‌ای قهوه

 

انواع قهوه ها

 

لانگ بلک Long Black

قهوه Lang Black مشابه آمریکانو است، اما منشا آن از نیوزیلند و استرالیا است. بطور کلی نسبت به قهوه آمریکانو کرم بیشتری دارد.

نسبت: 2 شات اسپرسو+ 3 اونس آب گرم

لیوان: 6-8 اونس لیوان شیشه‌ای قهوه

 

انواع قهوه ها

 

ماکیاتو macchiato

کلمه ماکیاتو به معنی علامت یا لکه است و اشاره به علامتی دارد که شیر فوم گیری شده، زمانی که به درون نوشیدنی ریخته می‌شود، روی سطح اسپرسو به جای می‌گذارد. شربت‌های طعم دهنده نیز طبق ترجیح مشتری به نوشیدنی اضافه می‌شوند.

نسبت: 1 شات اسپرسو + 1 تا 2قاشق چایخوری شیر فوم گیری شده

لیوان: 3 اونس لیوان شیشه ای اسپرسو

 

انواع قهوه ها

 

لانگ ماکیاتو Long Macchiato

غالبا با یک ماکیاتو استاندارد اشتباه گرفته می‌شود. لانگ ماکیاتو، یک نسخه بلند تر و معمولا با لایه های مجزا قهوه و شیر بدون فوم قابل شناسایی است.

نسبت: 2 شات اسپرسو + 2 تا 4 قاشق چایخوری شیر فوم گیری شده

لیوان: 5 اونس لیوان راک

 

انواع قهوه ها

 

کورتادو Cortado

در این نوع نوشیدنی، به همان اندازه اسپرسو، از مقدار مساوی شیر گرم نیز برای کاهش اسیدیته قهوه استفاده می‌شود.

نسبت: 1 شات اسپرسو + 1 اونس شیر گرم + 1 سانتی متر کف

لیوان: 5 اونس لیوان راک

 

انواع قهوه ها

 

کاپوچینو

این نوشیدنی قهوه خامه‌ای معمولا در وعده صبحانه در ایتالیا مصرف میشود و در ایالات متحده نیز بسیار پرطرفدار است. معمولا به دلیل داشتن لایه‌ای ضخیم فوم و طعم های اضافی که می‌توان به آن اضافه کرد، با احساس لذت و راحتی همراه است.

نسبت: 1-2 شات اسپرسو + 2 اونس شیر فوم گیری شده + 2 اونس کف شیر + پاشیدن پودر شکلات (اختیاری)

لیوان: 6-8 اونس ماگ کاپوچینو

 

انواع قهوه ها

 

فلت وایت Flat White

 

نوشیدنی فلت وایت از نیوزیلند و استرالیا سرچشمه گرفته است و بسیار شبیه کاپوچینو است اما فاقد لایه فوم و پودر شکلات است و برای خامه‌ای نگه داشتن نوشیدنی، از شیر فوم گیری شده با حباب‌های ریز استفاده می‌شود.

نسبت: 1 شات اسپرسو + 4 اونس شیر فوم گیری شده

لیوان: 6 اونس لیوان تامبلر Glass Tumbler

 

انواع قهوه ها

 

کافه لاته

کافه لاته‌ها به عنوان یک نوشیدنی مقدماتی در نظر گرفته می‌شوند زیرا اسیدیته و تلخی قهوه با مقدار شیر موجود در آن کاهش یا خنثی می‌شوند و برای کسانی که از نوشیدنی‌های شیرین‌تر لذت می‌برند، می‌توان شربت‌های طعم دهنده به لاته آن‌ها اضافه کرد.

نسبت: 1 شات اسپرسو + 8-10 اونس شیر فوم گیری شده + 1 سانتیمتر کف

لیوان: 14 اونس لیوان میکسینگ گلس Mixing Glass

 

انواع قهوه ها

 

موکا

موکا به نظر میرسد ترکیبی از قهوه و هات چاکلت باشد. پودر شکلات یا شربت به آن عطر و طعم غنی و خامه ای می بخشد و میزان اسیدیته اسپرسو را کاهش می دهد.

نسبت: 1 شاتاسپرسو +1-2 اونس شربت شکلات یا پودر شکلات+ 1-3 اونس شیر فوم گیری شده + 2-3 سانتی متر کف یا خامه زده شده

لیوان: 6-8 اونس لیوان قهوه ایرلندی

 

انواع قهوه ها

 

وِینا (Vienna)

تنوع زیادی در نوع نوشیدنی وینا وجود دارد اما یکی از رایج‌ترین آن ها با دو ماده اسپرسو و خامه زده شده تهیه می‌شود. خامه به جای شیر و شکر استفاده می‌شود تا بافتی مخملی و خامه‌ای را ایجاد کند.

نسبت:1-2 شات اسپرسو + 2 اونس خامه زده شده

لیوان: 5-4 اونس ماگ اسپرسو

 

انواع قهوه ها

 

آفوگاتو

آفوگاتو بیشتر به عنوان یک نوشیدنی دسری سرو می‌شود تا صرف یک نوشیدنی. با ریختن یک شات اسپرسو بر روی یک قاشق چایخوری بستنی وانیلی می‌توان این دسر شیرین برای بعد از غذا را آماده کرد.

نسبت: 1- شات اسپرسو + 1 قاشق غذاخوری بستنی وانیلی

لیوان: 5-7 اونس ظرف دسر

 

انواع قهوه ها

 

قهوه اولِه (Cafe au Lait)

قهوه اولِه معمولا به جای شات اسپرسو، از قهوه فرنچ پرس تهیه می‌شود تا طعم‌های متفاوت قهوه را بیشتر نمایان کند. این قهوه با شیر حرارت دیده و با نسبت یک به یک با قهوه تهیه می‌شود.

نسبت: 5 اونس قهوه فرنچ پرس + 5 اونس شیر حرارت دید

لیوان: 12 اونس ماگ قهوه

 

انواع قهوه ها

 

قهوه سرد

قهوه سرد در تابستان در ایالات متحده بسیار پرطرفدار است. دستورالعمل‌های تهیه این قهوه متفاوت‌اند. در بعضی از مناطق از آب به جای شیر استفاده می‌کنند.

نسبت: 2 اونس قهوه دم شده قطره ای یا اسپرسو + 4-6 اونس شیر یا آب + شربت طعم دهنده

لیوان: 14 اونس لیوان میکسینگ گلس (Mixing Glass)

آشنایی با انواع مختلف نوشیدنی‌های قهوه به شما این امکان را می‌دهد تا انتخاب بهتری داشته باشید و روز خود را به درستی شروع کنند.

 

انواع قهوه ها

 

ثبت نظر

آخرین مطالب
telegram whatsapp instagram email telephone
contact
تماس با ما
close
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved