سبد خرید
shop btn 0
close
هزینه ارسال 30 هزار تومان
با سفارش بیش از 350 هزار تومان ارسال رایگان خواهد بود.
ارسال رایگان
ارسال محصول برای شما رایگان خواهد بود.
جمع
تومان
بررسی نهایی

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه

کافئین و خواب 2 سوی یک سکه هستند. در بیشتر موارد، این گفته درست است. اما اگر شما باید یک پروژه بزرگ را در نیم ساعت شروع کنید و احساس اضطراب داشته باشید چه می‌کنید؟ قهوه سریع؟ یا چرت پرانرژی؟

یه نقل قول هوشمندانه هست که می‌گوید، کافئین و خواب 2 سوی یک سکه هستند. در بیشتر موارد، این گفته درست است. اما اگر شما باید یک پروژه بزرگ را در نیم ساعت شروع کنید و احساس اضطراب داشته باشید چه می‌کنید؟ قهوه سریع؟ یا چرت پرانرژی؟
ما پیشنهاد هر دو را می‌دهیم.

 

بهترین زمان نوشیدن قهوه

 

مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن یک شات اسپرسو، برای مثال، تا 20 دقیقه قبل از تحلیل رفتن انرژی بدن، به مراتب بهتر از چرت زدن و یا نوشیدن قهوه است. افرادی که این روش را امتحان کردند در تست های حافظه به طور قابل توجهی عمل‌کرد بهتری داشته و خستگی کمتری در روال کاری آنها گزارش شده است.

دلیل این امر این است که مدتی زمان می‌برد تا  کافئین به جریان خون برسد. وقتی که فقط زمان کافی برای یک چرت دارید و به خواب عمیق نمی‌رسید. هنگامی که کافئین دست به کار شد، به طور طبیعی شما را در از چرت درآورده و شما را سرحال می‌سازد.

 

بهترین زمان نوشیدن قهوه

 

خبر خوب اینکه دیده شده که گیرنده‌های مغز شما که مسئول کنترل خواب شما هستند، کافئین را خیلی دوست دارند، و این باعث می‌شود که قهوه‌ای که قبل از احساس خستگی می‌نوشید بسار موثر واقع گردد. با درگیرکردن تعداد بیشتری از این گیرنده‌ها با کافئین، شما در واقع یک مهار کننده بر روی یکی از وظائف اصلی مغز  می‌گذارید. یا به گفته‌ استفان آر. براون، همانند گذاشتن یک تکه چوب بر روی پدال ترمز مغز! (Stephen R. Braun, author of Buzz: The Science and Lore of Alcohol and Caffeine.)

 

اما نقشه چیست:

  1. یه نوشیدنی سریع پیدا کنید، چیزی مانند  یک قهوه اسپرسو یا آیس کافی.
  2. مکانی آرام و راحت را پیدا کنید، جایی که در آن آرامش داشته باشید.
  3. قهوه خود را نوش جان کنید.
  4. سعی کنید هرچه سریعتر به خواب آرام بروید. قصد ایجاد استرس نداریم، ولی در این مرحله زمان بسییار مهم است. منتظر بمانید چون قرار است در اثر کافئین بخوابید!
  5. 15-20 دقیقه بخوابید.
  6. حال وقت آن است که از خواب بیدار شوید و کارها را تمام کنید.

با توجه به تمامی مواردی که رابطه با زمان نوشیدن قهوه گفتیم، فقط در نظر داشته باشید که هر زمان تصمیم به نوشیدن قهوه گرفتید، معده تان خالی نباشد.

این روش را امتحان کنید، این یک پیشنهاد جالب است. باور ندارید؟ پس منتظر ارسال نظرتان هستیم.

 

بهترین زمان نوشیدن قهوه

 

ثبت نظر

آخرین مطالب
telegram whatsapp instagram email telephone
contact
تماس با ما
close
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved