سبد خرید
shop btn 0
close
هزینه ارسال 30 هزار تومان
با سفارش بیش از 350 هزار تومان ارسال رایگان خواهد بود.
ارسال رایگان
ارسال محصول برای شما رایگان خواهد بود.
جمع
تومان
بررسی نهایی

قهوه رواندا (Rwanda)

سی و دومین تولیدکننده قهوه جهان

اولین درختان قهوه در کشور روآندا سال 1904 کاشته شدند و در حدود سال 1917 اولین صادرات قهوه آغاز شد. ارتفاعات زیاد و بارندگی ثابت، اقلیمی مناسب برای تولید قهوه‌ی با کیفیت را فراهم کرده است و اکنون حدود نیمی ‌از درآمد صادرات این کشور را صنعت قهوه تشکیل می‌دهد.

طعم قهوه‌هایی که در روآندا کشت می‌شود جزو طعمهای شیرین‌ و گلی در قاره‌ی قهوه‌های آفریقا است. به دلیل همین ظرافت‌های طعمی و نیز طعم متعادل آن  به سرعت علاقه‌ی دوستداران قهوه را در سراسر جهان به خود جذب کرد.

اولین درختان قهوه در کشور روآندا سال 1904 کاشته شدند و در حدود سال 1917 اولین صادرات قهوه آغاز شد. ارتفاعات زیاد و بارندگی ثابت، اقلیمی مناسب برای تولید قهوه‌ی با کیفیت را فراهم کرده است و اکنون حدود نیمی ‌از درآمد صادرات این کشور را صنعت قهوه تشکیل می‌دهد. امروزه قهوه به عنوان وسیله‌ای جهت پیشرفت دولت در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی تبدیل شده است. در زمینه ساخت و احداث‌ ایستگاه‌های شستشوی قهوه به لحاظ تعداد در کشور روآندا نیز رشد شگفت انگیزی رخ داده است به گونه‌ای که ‌این ‌ایستگاه‌ها می‌توانند به 500،000 هکتار زمین‌های کشاورزی کوچک خدمات آموزشی را به آسانی فراهم  کند.

یکی از چالش‌های پیش رو تولید قهوه در روآندا، "POTATO DEFECT" است. "POTATO DEFECT" نوعی باکتری‌ است که باعث می‌شود، دانه‌های قهوه طعم و مزه سیب زمینی خام بدهند. با‌ این حال نفوذ درخت‌های بوربن (Bourbon) و ترکیب شرایطی چون ارتفاع و خاک‌های غنی، ‌این اطمینان را حاصل می‌کند که دانه‌های قهوه روآندا، همچنان جزو بهترین قهوه‌های موجود در بازار باشد.

 

حقایق کلیدی درباره قهوه رواندا

  • در بازار ایران یافت می‌شود.
  • از جمله قهوه‌های گران قیمت است.
  • اگر قهوه ترش دوست دارید و با ابزارهای دمی آن را تهیه می‌کنید حتما قهوه رواندا را امتحان کنید.
  • سهم قهوه رواندایی از بازار جهانی: 0.2 درصد
  • انواع اصلی قهوه رواندایی: 99 درصد عربیکا، بوربن و یک درصد BOURBON،  CATURRA، CATUAI  روبوستا
  •  زمان برداشت محصول قهوه: عربیکا ( مارچ –  اگوست)، روبوستا (می–  ژوئن)
  • شیوه فرآوری: شستشوی دانه‌های قهوه، فرآیند طبیعی
  • رتبه‌بندی جهانی به عنوان تولیدکننده قهوه: دارای رتبه سی و دوم در بین بزرگترین تولیدکنندگان قهوه جهان.

 

استان شمالی

طعم مرکبات و میوه‌های دارای هسته و همچنین طعم کاراملی قهوه از بخش جنوبی استان شمالی، به قهوه رواندایی طعم و رایحه‌ای متعادل و شیرین می‌بخشد.

 

استان شمالی

 

استان غربی

نواحی کنار دریاچه کیوو (Kivu)، محل استقرار برخی از معروف‌ترین‌ ایستگاه‌های شستشو در رواندا است و به طور مداوم با کیفیت‌ترین قهوه‌های را تولید می‌کند. ظرافت طعمی قهوه‌های این منطقه دارای ترکیب پیچیده و رایحه  گلها است.

 

استان غربی

 

نوع Bounbon شسته شده

قهوه‌های روآندایی رست متوسط، به طرز فریبنده‌ای دارای رایحه‌ای شیرین است. قهوه روآندا جزو قدیمی‌ترین گونه ‌قهوه بوربن است که در بازارهای جهانی قهوه بسیار مورد استقبال قرار گرفته.

 

نوع Catuai شسته شده

خاک رواندا طعم‌های گل و میوه‌های هسته‌دار را در انواع قهوه تقویت می‌کند. مانند طعمی‌ که در قهوه Catuai پس از رست کردن آشکار می‌شود.

 

استان شرقی

در بخش جنوب شرقی رواندا تعداد کمتری ‌از‌ ایستگاه‌های شستشو راه‌اندازی شده است. یکی از ویژگی‌های طعمی قهوه این منطقه طعم قهوه‌های غنی از شکلات و میوه‌های جنگلی است که بسیار شناخته شده‌اند.

 

استان شرقی

 

استان جنوبی

ارتفاعات بالاتر در استان جنوبی رواندا،  قهوه‌هایی را تولید می‌کنند که طعم کلاسیک گل‌ها و مرکبات را دارند و بافتی خامه‌ای ظریف و شیرین را ایجاد می‌کند.

 

استان جنوبی

 

ثبت نظر

روش ارتباط با ما
02136629648
lekafkacoffee@gmail.com
مطالب مرتبط
قهوه تانزانیا (Tanzania)

قهوه تانزانیا (Tanzania)

قهوه اتیوپی (Ethiopia)

قهوه اتیوپی (Ethiopia)

قهوه بوروندی (Burundi)

قهوه بوروندی (Burundi)

قهوه کنیا (Kenya)

قهوه کنیا (Kenya)

telegram whatsapp instagram email telephone
contact
تماس با ما
close
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved