سبد خرید
shop btn 0
close
هزینه ارسال 30 هزار تومان
با سفارش بیش از 350 هزار تومان ارسال رایگان خواهد بود.
ارسال رایگان
ارسال محصول برای شما رایگان خواهد بود.
جمع
تومان
بررسی نهایی

قهوه گواتمالا (Guatemala)

دهمین تولیدکننده قهوه جهان

قهوه‌های گواتمالایی، از منطقه‌ای به منطقه دیگر، تنوع فوق العاده‌ای از عطر و طعم‌ها را، از طعم شیرین با رایحه کاکائو و تافی گرفته تا طعم مرکبات با رایحه گیاهان، گل‌ها را ارائه می‌‌دهند.

گواتمالا (Guatemala) گواتمالا دارای میکرو اقلیم‌های فراوانی است و از کوهستان‌ها تا به دشت‌ها درجه‌بندی می‌‌شوند. این  شرایط متنوع آب و هوایی، به همراه الگوی بارندگی و خاک‌های غنی، طیف وسیعی از قهوه با طعم و رایحه مختلف، را تولید می‌کند. قهوه تقریبا در همه مناطق گواتمالا رشد می‌‌کند و انجمن ملی قهوه گواتمالا، 8 منطقه اصلی که طعم‌های متمایزی از قهوه را ارائه می‌‌دهند، را شناسایی کرده است. درون هر کدام از ‌این مناطق، متاثر از انواع مختلف میکرو اقلیم‌ها، تنوعی از طعم و رایحه‌های قهوه وجود دارد.

حدود 270.000 هکتار زمین، به کشت انواع قهوه، تقریبا همه انواع قهوه شسته شده عربیکا مانند Bourbon و Caturra اختصاص داده شده است. تنها مقدار کمی‌‌از قهوه روبوستا در ارتفاعات پایین جنوب شرقی گواتمالا رشد می‌‌کند. حدود 100.000 تولید کننده وجود دارند که اکثرا هر کدام مزارع کوچکی به مساحت 2-3 هکتار زمین دارند. اغلب مزارع، محصولات گیلاس قهوه خود را جهت پردازش، به آسیاب مرطوب (wet mill) تحویل می‌‌دهند  اما آنچه که بیشتر در بین تولیدکنندگان در حال افزایش است،‌این است که هر کدام کارخانه‌های کوچک فرآوری مخصوص به خود دارند.

حقایق کلیدی درباره قهوه گواتمالا

  • در ایران رایج و در دسترس است.
  • از جمله قهوه های با قیمت متوسط به بالا اما محبوب بازار ایران است.
  • سهم قهوه گواتمالا از بازار جهانی: حدود 2.5 درصد
  • انواع اصلی قهوه گواتمالا:  98 درصد عربیکا BOURBON ،CATURRA ،CATUAI، PACHE ،TYPICA ،MARAGOGIPE ،  دو درصد روبوستا
  • زمان برداشت محصول قهوه: نوامبر –   آوریل
  • شیوه فرآوری: شست و شوی دانه‌های قهوه، مقدار کمی‌‌در فرایند طبیعی
  • رتبه‌بندی جهانی به عنوان تولید کننده قهوه: دارای رتبه دهم در بین بزرگترین تولیدکنندگان قهوه جهان است.

مناطق تولید قهوه در کشور گواتمالا را بشناسید:

 

منطقه HUEHUETEANGO

کوه‌های غیر آتشفشانی ‌این منطقه در ارتفاعات گواتمالا قرار دارند. بارندگی در‌این منطقه کم است و فصل کشت دیرتری دارد. قهوه ‌این منطقه، دارای طعم گل و میوه است و اغلب به عنوان بهترین و پیچیده‌ترین قهوه گواتمالا شناخته می‌‌شود.

 

منطقه HUEHUETEANGO

 

منطقه COBAN

این منطقه دارای پوششی از جنگل‌های بارانی است و ارتفاعات آن 1.300-1.400 متر بالاتر از سطح دریا است. اما دمای هوا در‌ این منطقه پایین است و رطوبت و باران زیادی دارد. و محصول قهوه‌ این منطقه، سنگین، متعادل و با رایحه میوه و گاهی طعم تندی دارد.

 

منطقه COBAN

 

منطقه ATITLAN

در یک سطح جغرافیایی با آنتیگوا قرار دارد ولی بارندگی در آن بیشتر و میزان رطوبت آن بالاتر است. نواحی اطراف دریاچه Atitlan، قهوه‌هایی را تولید می‌‌کند که اغلب به عنوان قهوه کلاسیک گواتمالا شناخته می‌‌شود و دارای طعم مرکبات و شکلات است و روشن، پر حجم و معطر است.

 

منطقه ATITLAN

 

منطقه ANTIGUA

اولین منطقه تولید قهوه در گواتمالا است.‌ این قهوه‌ها در ارتفاع 1.300-1.600 متر بالاتر از سطح دریا رشد می‌‌کنند. آب و هوای منطقه سرد و خشک است و قهوه آن، شیرین و متعادل با طعم آجیلی، تند و شکلاتی است.

 

منطقه ANTIGUA

 

منطقه ACATENANGO

در یکی از بالاترین ارتفاعات یعنی 1.300-2000 متر بالای سطح دریا قرار دارد و آب و هوای آن گرم و خشک است. خاک آتشفشانی غنی دارد و قهوه ‌این منطقه، دارای اسیدیته بالا و طعمی‌‌پیچیده‌ای است.

 

منطقه ACATENANGO

 

قهوه شسته شده BOURBON

این نوع قهوه، اولین نوعی است که در گواتمالا تولید شد.

ثبت نظر

روش ارتباط با ما
02136629648
lekafkacoffee@gmail.com
مطالب مرتبط
قهوه السالوادور(El Salvador)

قهوه السالوادور(El Salvador)

قهوه نیکاراگوئه (Nicaragua)

قهوه نیکاراگوئه (Nicaragua)

قهوه کاستاریکا (Costa Rica)

قهوه کاستاریکا (Costa Rica)

قهوه هندوراس (Honduras)

قهوه هندوراس (Honduras)

telegram whatsapp instagram email telephone
contact
تماس با ما
close
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved