سبد خرید
shop btn 0
close
هزینه ارسال 30 هزار تومان
با سفارش بیش از 350 هزار تومان ارسال رایگان خواهد بود.
ارسال رایگان
ارسال محصول برای شما رایگان خواهد بود.
جمع
تومان
بررسی نهایی

چگونه آسیاب دستی را در فروشگاههای قهوه به مشتریان معرفی کنیم؟

آسیاب‌های دستی از جمله وسایل کاربردی و ارزان برای تهیه قهوه با کیفیت است. هر چند دستی بودنش ممکن است برای برخی کیفیت پایین را القا کند اما چنین نیست و اگر با دقت از آن استفاده شود حتی کیفیت بالاتری نسبت به آسیاب‌های برقی قهوه خانگی خواهد داشت. این موضوع برای فروشگاه های قهوه فرصتی فراهم می‌کند تا با توضیح نحوه استفاده و کیفیت آسیاب دستی به برخی از مشتریان آنها را به استفاده از این وسیله ترغیب کنند. در این مطلب تلاش کرده‌ایم نحوه فروش و ارزش این وسیله را به فروشگاه‌های قهوه بیان کنیم.

ارزشی که برای مشتری ایجاد می‌کند در چیست؟

تازگی آسیاب قهوه اثر مستقیمی بر کیفیت قهوه تهیه شده دارد. بنابراین برای فروشگاه قهوه بهتر است که مشتریان، قهوه را به شکل دانه از آنها تهیه کنند و دقیقا قبل از تهیه قهوه آن را آسیاب کنند. اگر مشتری قهوه‌ای را که از فروشگاه تهیه کرده است، بلافاصله پس از آسیاب دم‌آوری کند مطمئنا رضایت بیشتری از خرید خود خواهد داشت. ضمنا آسیاب دستی قابل حمل است و مشتریان می‌توانند در سفر یا هر جای دیگری از آن بهره ببرند. ناگفته پیداست این وسیله از آسیاب‌های برقی خانگی هم ارزان تر است.

علاوه بر این برخی از مشتریان از عطر قهوه حین آسیاب هم شگفت زده خواهند شد زیرا بیشترین عطر قهوه دقیقا حین آسیاب به مشام خواهد رسید. لکافکا بازخوردی دیگری هم داشته است و آن صدای خرد شدن قهوه حین آسیاب برای برخی افراد احساس خوشایندی ایجاد می‌کند. در آسیاب‌های برقی صدای آزاردهنده موتور هم مزید علت است. 

به چه مشتریانی پیشنهاد کنیم؟

بدیهی است آسیاب قهوه برای کسانی که قهوه فوری یا ترک مصرف می‌کنند مناسب نیست. کسی که دو یا سه فنجان قهوه در روز مصرف می‌کنند و کنجکاو است قهوه بهتری را در منزل یا اداره تهیه کند بهترین کسی هستند که می توان به او آسیاب دستی را پیشنهاد داد. 

ضمنا اگر در بین مشتریان کسانی بودند که اهل سفر هستند و دغدغه تهیه قهوه با کیفیت در طول سفر را دارند، آسیاب دستی بهترین انتخاب برای آنهاست.

آیا روش استفاده از آسیاب دستی در برندهای گوناگون متفاوت است؟

خیر چندان متفاوت نیست. معمولا تغییر اندازه آسیاب با یک پیچ قابل تنظیم است. در برخی دستگاه ها در انتهاست و برخی داخل آن تعبیه شده است. بنابراین با تغییر برند در فروشگاه برای توضیح روش استفاده از آسیاب دستی به مشتریان تغییر زیادی لازم نیست و کافیست در صورت تغییر برند، یک نمونه از آن را چند دقیقه ای بررسی کرد تا کاملا بر آن مسلط شد.

طریقه شستشو آسیاب دستی گتر

روش کار با انواع برندها را تا چه میزان باید بدانیم؟

در سوال قبل به این پرداختیم که ساختار آسیاب دستی ساده و رایج است و در انواع برندها تفاوت زیادی ندارد و کافیست بر یکی از آنها مسلط شویم تا تقریبا بر همه انواع آن مسلط باشیم.

نحوه ریختن قهوه داخل آسیاب دستی گتر

تفاوت کیفی برندهای مختلف آسیاب دستی را چگونه ارزیابی کنیم؟

زیبایی ظاهر یکی از ملاکهاست. غیر آن شیشه مخزن باید سالم باشد و واشر زیرین دسته سالم و نرم باشد. همچنین مانند آسیاب برقی، قهوه‌ای که پس از آسیاب داخل مخزن قرار می‌گیرد باید یکدست باشد. خلاصه این که دستگاه زیبا، سالم و دقت در یکدستی آن با آسیاب برقی یکسان باشد.

اندازه مخزن آسیاب هم ممکن است بر قیمت آن تاثیر گذار باشد و باید این نکته را به مشتری بازگو کرد.

تنظیم درجه آسیاب

کیفیت آسیاب دستی بیشتر است یا برقی؟ چگونه می‌توان آن را به مشتری نشان داد؟

کیفیت این دو یکسان است. کافیست با حوصله این موضوع برایش نمایش داد. یعنی کمی قهوه را با آسیاب برقی فروشگاه آسیاب کرد و کمی را با آسیاب دستی. این دو یکسان خواهند بود. ضمنا بر اساس ذوق صاحبین فروشگاه  می توان از این کار فیلم تهیه کرد و آن را در وبسایت یا اینستاگرام فروشگاه  قرار داد.

برندهای موجود در بازار ایران چیست؟ در دنیا چه برندی معتبر است؟

گتر «GETTER» معروفترین برند ابزارهای قهوه است و در آسیاب دستی فعالیت می‌کند. گتر اصل در ایران کمتر یافت می‌شود و اگر پیدا شود هم بسیار گران است اما همین برند به شکل بدل در بازار ایران یافت می‌شود و به نسبت قیمتش کیفیت خوبی هم دارد. 

آیا امکان تنظیم درجه آسیاب در همه آسیابهای دستی وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد و اغلب آسیاب های دستی این امکان را دارند. شیوه تنظیم درجه را هم می توان در حضور مشتری به او نشان داد و با کمی آسیاب به صورت نمونه به راحتی مشتری متقاعد خواهد شد.

چگونه به مشتری اطمینان دهیم اندازه آسیابهای گوناگون را می‌تواند خودش تشخیص دهد؟

1- معیارهای آشنا

بهتر است با برخی معیارهای آشنا میزان آسیاب را به مشتری آموزش دهیم. مثلا به اندازه شکر، به اندازه آرد نخودچی، نیم‌دانه برنج و غیره.
2- محتوا در شبکه اجتماعی

ایجاد فیلم و عکس برای توضیح اندازه آسیاب در شبکه‌های مجازی نیز آموزش خوبی برای مشتری است. ضمن این که بهانه‌ایست تا شبکه اجتماعی فروشگاه را  هم معرفی کنید.

3- ارایه نمونه

هنگام خرید آسیاب دستی می‌توان نمونه قهوه‌ای که مشتری می خواهد درست کند را به او داد. مثلا اگر مشتری دستگاه قهوه‌ساز خانگی دارد و می‌خواهد در خانه با آسیاب دستی قهوه را آسیاب کند می‌تواند قدری قهوه برایش آسیاب کنید و به مشتری ارایه دهید تا نمونه‌ای از میزان آسیاب درست داشته باشد.

4- پوستر لکافکا

لکافکا پوستری تهیه کرده است و بر اساس اندازه سکه پول به نمایش میزان آسیاب پرداخته است. برای دریافت این پوستر به لکافکا پیام دهید و آن را دریافت کنید. 

آیا دستگاه آسیاب دستی را باید شست؟

هم بله و هم خیر، مخزن آسیاب را می‌توان شست اما لکافکا پیشنهاد می‌کند فقط با دستمال تمیز، پاک شود.

با آسیاب دستی می‌توان قهوه را به اندازه ترک هم آسیاب کرد؟

خیر، آسیاب دستی حداکثر می‌تواند قهوه را برای اسپرسو آسیاب کند.

آیا لکافکا آسیاب دستی را با تعداد  بالا به فروشگاه‌ها عرضه می کند؟

بله، لکافکا علاوه بر عرضه این محصول به فروشگاه های قهوه با قیمت مناسب در صورت نیاز آموزش و مشاوره فروش آن را هم فراهم خواهد کرد. ضمنا برای کمک به فروشگاه ها پوستر آموزشی هم به این منظور تهیه کرده است که به فروشگاه ارائه خواهد داد.

بسته بندی آسیاب دستی گتر

نظرات بازدیدکنندگان

comment
حمید رضا اسکویی (1401/02/27, 12:48)
مطلب بسیار مفیدی بود. باز هم از این دست مطالب بنویسید.
comment
لکافکا (1401/02/27, 12:49)

خوشحالیم که از مطالب ما بهره می برید.

comment
احمد شریفی (1400/09/07, 10:30)
منم مثل شما همیشه آسیاب دستی رو به عنوان یه انتخاب حرفه ای به مشتریانم معرفی می کنم.
comment
رضا مغانلو (فروشگاه اخگر) (1400/07/29, 12:01)
سلام، مطلب بسیار خوبی بود. این که چطوری میشه آسیاب دستی رو در مغازه به مشتری ها معرفی کرد برای من دغدغه بود که اتفاقی به سایت شما رسیدم استفاده کردم. ممنون میشم از این گونه مطالب بیشتر بگذارید. با سپاس

ثبت نظر

آخرین مطالب
telegram whatsapp instagram email telephone
contact
تماس با ما
close
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved