سبد خرید
shop btn 0
close
هزینه ارسال 30 هزار تومان
با سفارش بیش از 350 هزار تومان ارسال رایگان خواهد بود.
ارسال رایگان
ارسال محصول برای شما رایگان خواهد بود.
جمع
تومان
بررسی نهایی

خرید دستگاه آسیاب قهوه ترک برای کافه، مناسب است یا خیر؟

شاید برای کسانی که صاحب کافه هستند این سوال پیش آمده باشد که اگر آسیاب قهوه ترک تهیه کنند چه مزایا و معایبی خواهد داشت. در این مطلب تلاش کرده‌ایم به این سوال پاسخ دهیم.

در چه صورتی برای کافه، دستگاه آسیاب قهوه ترک تهیه کنم؟

به صورت عمومی نیازی نیست برای کافه دستگاه آسیاب ترک تهیه کنید. اما در صورتی که سرمایه لازم، مدیریت دقیق و کارمند مسلط به آسیاب ترک دارید می‌توانید این کار را بکنید. سرمایه لازم به این دلیل است که دستگاه آسیابی با قابلیت آسیاب ترک، گران‌تر است و یا باید دستگاه آسیابی جداگانه برای این کار بخرید. از طرف دیگر باریستاها به صورت عمومی آموزشی درباره آسیاب قهوه ترک نمی‌بینند و یافتن چنین شخصی کمی مشکل است. مدیریت دقیق هم لازم است زیرا وقتی از یک آسیاب برای فرانسه، ترک و اسپرسو استفاده می‌شود، زمان بندی‌‌ها و تمیزکاری‎ها باید با مدیریت دقیق انجام شود.

 

مزایا و معایب استفاده از آسیاب قهوه ترک در کافه چیست؟

معایب: 

  • ایجاد دور ریز: در هر بار آسیاب قهوه ترک بخشی از آن در دستگاه باقی می‌ماند و یا حین آسیاب بیرون ریخته می‌شود و دور ریز می‎گردد. از هر یک کیلوگرم صد تا صد و پنجاه گرم قهوه در دستگاه آسیاب ترک باقی می‌ماند. البته بسته به نوع دستگاه آسیاب دور ریز کمتر یا بیشتر خواهد بود.
  • زمانبر بودن تمیزکاری دستگاه: پس از هر بار استفاده از دستگاه حدود 15 دقیقه تمیزکاری آن طول می‎کشد.
  • ایجاد غبار: از آنجایی که قهوه ترک بسیار ریز است حین آسیاب فضای داخل کافه را غبارآلود می کند.
  • آلودگی صوتی: سر و  صدا و لرزش دستگاه آسیاب آلودگی صوتی ایجاد می‎کند و آرامش را بر هم می‎زند.
  • اشغال فضا:  فضای اشغالی آسیاب ترک صنعتی حدود یک متر در یک متر و در ارتفاع یک متر است. 

 

مزایا: 

  • قهوه تازه آسیاب: یکی از شاخصه‎های مهم در کیفیت قهوه ترک، زمان بین آسیاب تا مصرف است که داشتن دستگاه آسیاب در کافه این زمان را کوتاه می‎کند.
  • شخصی‌سازی طعم قهوه ترک: مدیریت کافه می‎تواند دانه قهوه ترک را به گونه‌ای تغییر دهد که امضای کافه‌اش را داشته باشد و با ذائقه مشتریانش سازگار گردد.

 

برای کافه آسیاب قهوه ترک رومیزی بهتر است یا صنعتی؟

معمولا فضای کافه با آسیاب رومیزی متناسب است و آسیاب صنعتی در کافه کمتر استفاده می‌‎شود. از آنجایی که آسیاب قهوه در کافه کاریست تخصصی، قهوه ترک فرانسه یا اسپرسو به صورت جداگانه و بروز آسیاب می‎شود. جدا از این که خرید دستگاه‎های مجزا برای هر یک از قهوه‎ها چندان اقتصادی نیست، مدیریت استفاده و زمان آسیاب را پیچیده می‎کند. 

به هر حال برخی از آسیاب‎های رومیزی مانند فاما امکان آسیاب قهوه را به اندازه ترک دارند اما فشار زیادی به دستگاه وارد می‎شود و عمر آن را کوتاه می‌کند.

 

چرا عموما کافه‌‌ها قهوه ترک را آسیاب شده می‌خرند؟

معمولا خرید قهوه آسیاب شدۀ ترک برای کافه مقرون به صرفه است و کافه‌ها می‎توانند با خرید پی در پی قهوه تازه آسیاب شده، مشکلات و معایب دستگاه آسیاب ترک را کنار بگذارد.

 

آیا لکافکا دانه قهوه ترک را به صورت عمده به کافه‌ها می‌فروشد؟

بله، لکافکا قهوه ترک را هم به شکل دانه و هم به شکل آسیاب شده ارائه می‎دهد. بر خلاف روال عمومی که قهوه آسیاب شده گرانتر از دانه است، در لکافکا هر دوی اینها با قیمتی یکسان فروخته می‎شوند. کافه‌ها هنگام سفارش می‎توانند در خصوص نوع قهوه با تیم فروش لکافکا هماهنگی لازم را انجام دهند.

ثبت نظر

آخرین مطالب
telegram whatsapp instagram email telephone
contact
تماس با ما
close
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved